Muutoksia vuodelle 2016

Yleiskokous 7.10.2015 teki päätöksiä Oulun Vesimiehet ry:n toiminnasta, hallinnosta ja jäsenmaksuista. Historiallisena päätöksenä poistettiin liittymisjäsenmaksu kokonaan vuodelta 2016. Käytännössä uudet jäsenet pääsevät seuran jäseniksi maksamalla ainoastaan jäsenmaksun. Vaikka yleisesti kustannustaso onkin noussut, jäsenmaksut pidettiin muilta osin ennallaan. Yksityiskohdista tulee lisätietoa pöytäkirjan tarkastamisen jälkeen.

Seuran puheenjohtajaksi valittiin yksimielisesti Pasi Pentinpuro. Pasi on toiminut jo vuonna 2015 varapuheenjohtajana, joten puheenjohtajan tehtävät ovat tulleet jo ennestään jonkin verran tutuiksi. Johtokunnan muut jäsenet vuonna 2016 ovat: Turo Tossavainen, Markku Heiskari, Teemu Tapio, Teija Kivimäki, Mikko Kalapuro ja Ari Isola. Varajäseniä ovat Markus Riihimäki ja Kaarina Jormalainen.